F10T8-BLB Black Light Blue 350nm UV
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: F10T8-BLB
- UPC Code: 600300327021
Watts: 10W, Color Temperature: (Black Light Blue), Type: T8 Fluorescent Tube, 13.5 in. Length, 1.00 in. Diameter, Life Hours: 8,000, 350nm
| Type | File Information |
| black light norman pg 243.pdf File Size - 2.12MB |
| Detailed Specifications | |
| Wattage | 10W |
| Type | T8 Fluorescent Tube |
| Color Temp (Kelvin) | Black Light Blue |
| Length | 13.5 in. |
| Diameter | 1.00 in. |
| Base Type | G13 (medium bi-pin) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Case Quantity | Order 25 for a full case |
| Output | 350nm |
Related Products
F10T8-BL Black Light 350nm UV
Watts: 10W, Black Light: (Black Light), Type: T8 Fluorescent Tube, 13.5 in. Length, 1.00 in. Diamete..
Tags: f10t8-blb, f10t8blb, F10T8/BLB, 39030-SU, black light, blue, uv, 350nm
Popular Products
CMH20PAR30/FL25 (GE 29489)
Wattage: 20W, Type: PAR30 CMH Metal Halide, Color Temp (Kelvin): 3000K, Beam Spread: 25..