Wattage: 13W, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 638, Length: 21.0 in., Diameter: 0.63 in., Base Type: G5 (miniature bi-pin), Average Life Hours: 7000, Case Quantity: Order 50 for a full case, Color Emitted: Warm White
Replaces: L13W/827
| Detailed Specifications | |
| Wattage | 13W |
| Type | T5 Fluorescent Tube |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 638 |
| Replaces | L13W/827 |
| Length | 21.0 in. |
| Diameter | 0.63 in. |
| Base Type | G5 (miniature bi-pin) |
| Average Life Hours | 7000 |
| Case Quantity | Order 50 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
Related Products
F13T5-CW
The Norman Lamps F13T5-CW is a 13W T5 fluorescent tube designed for reliable, consistent illuminatio..
$12.95
F4T5-WW
Watts: 4W, Color Temperature: 2700K (Warm White), Type: T5 Fluorescent Tube, 6.00 in. Length - 0.63 ..
$16.95
F6T5-WW
Watts: 6W, Color Temperature: 2700K (Warm White), Type: T5 Fluorescent Tube, 9.00 in. Length - 0.63..
$14.95
Tags: f13t5-ww, fluorescent, tubes
Popular Products
NOS25-ST38-E12
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: Nostalgic ST38, Lamp Shape: ST38, Length: 3.38 in..
$4.99
H7556 Halogen Sealed Beam
Voltage: 6V, Wattage: 6W, Type: PAR36 Sealed Beam, Base Type: Screw Terminal, Life Hours..
$12.95
CEM
T8 Bulb, Single Contact Bayonet Base, Wheel Align Projection, 120W, 115V, 25 Life Hours..
$21.50

