F25T8/835 Norman Pro-Start Warm White 35K - 3 Foot Flu Tube
  • Brand: Pro-Start
  • Product Code: F25T8/835
  • UPC Code: 600300317534
Available Options:
✓ 1,000+ in stock
Wattage: 25W, Type: T8 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 2150, Lamp Shape: Tubular, Length: 36.0 in. Diameter: 1.00 in. Base Type: G13 (medium bi-pin), Average Life Hours: 25,000, Case Quantity: Order 30 for a full case, Color Emitted: Warm White, Cross Reference: Sylvania #22139 - FO25/835/ECO
Detailed Specifications
25W
T8 Fluorescent Tube
3500K
2150
Tubular
36.0 in.
1.00 in.