FDV - 24V, 150W, Sylvania Brand
- Brand: Sylvania
- Product Code: FDV
- UPC Code: 046135542640
-
$7.45
FDV SYLVANIA BRAND, 24 Volts, 150 Watts, Length: 2 in., Base Type: 2-Pin, Life Hours: 100
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 150W |
| Type | Projection, Microfilm, Studio |
| Color Temp (Kelvin) | 3050K |
| Lumens | 4300 |
| Lamp Shape | T4 |
| Base Type | 2-Pin |
| Average Life Hours | 100 |
| Filament | C-6 Oval |
Related Products
FDS - 24V, 150W, Osram Brand
FDS OSRAM SYLVANIA BRAND, T4 Projection, Microfilm, Studio, 24 Volts, 150 Watts, Length: 2.69 in., B..
$21.50
EJM - 21V, 150W, Osram Brand
EJM SYLVANIA BRAND, MR16 8mm Projection, 21 Volts, 150 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin, Li..
$16.50
Tags: FDV, Photo, Projection, Lamps
Popular Products
CDM35/TC/842 (20883-5)
Wattage: 39W, Type: CDM Ceramic Metal Halide, Color Temp (Kelvin): 4200K, Length: 3.30..
$37.50
LED-FBO32/ST Selectable Hybrid (A+B) U-Bend 6"
CCT Selectable U-Bent, 6", HYBRID LED Tube, 3,500k, 4,000k, 5,000kReplaces FBO32 and..
$19.99
G16T5 16-Watt Germicidal Tube
Wattage: 16W, Type: T5 Germicidal UV Bulb, Length: 12.0 in., Base Type: Miniature bi-pin..
$24.95


