GKS39-120W-SEL Selectable Wattage (W) & Color Temp (CCT)
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: GKS39-120W-SEL
  • UPC Code: 600300325829
✓ 4 in stock
Voltage: 120-277V, Wattage: Select 120W/100W/80W CCT 5K/4K/3K, Lumens: 17,400 at 120W, Replaces up to 400W H.I.D. Lamp, Certifications: DLC, UL, CE, RoHS, Beam Spread: 360 Degree, Length: 11.30 in., Diameter: 5.00 in., Base Type: EX39 (extended mogul base), Average Life Hours: 50,000, Color Emitted: Pure White, Is It Dimmable? Yes, Features: Bypass ballast for direct AC voltage. Comparable to Satco # S9395. This LED bulb has a high voltage range that works with any input between 120 - 277 volts. The EX39 base allows for installation into both standard and pulse start mogul sockets.
Microwave Motion Sensor attachment is available at additional cost:
Microwave Motion Sensor Part Number: LCN-HBS-MOTION
17,400 Lumens at 120 Watt
14,500 Lumens at 100 Watt
10,800 Lumens at 80 Watt
Type File Information
Detailed Specifications
120-277V
80W - 100W - 120W
LED COB Retrofit
3000K - 4000K - 5000K
17,400 Lumens at 120 Watt14,500 Lumens at 100 Watt10,800 Lumens at 80 Watt
Up to 400W H.I.D. Lamp
DLC, UL, CE, RoHS
11.30 in.
5.00 in.