GKS39-54W-SEL Selectable Wattage (W) & Color Temp (CCT)
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: GKS39-54W-SEL
  • UPC Code: 600300325805
✓ 15 in stock
Voltage: 120-277V, Selectable Wattage and Color Temp 54W/45W/36W 3K/4K/5K Lumens: 8,830 at 54 watts and 4,860 Lumens at 36 watts, Beam Spread: 360 Degree, Length: 9.6 in., Diameter: 3.4 in., Base Type: EX39 (extended mogul base), Average Life Hours: 50,000, Color Emitted: Selectable 3K/4K/5K, Is It Dimmable? Yes, Features: Bypass ballast for direct AC voltage. This LED bulb has a high voltage range that works with any input between 120 - 277 volts. The EX39 base allows for installation into both standard and pulse start mogul sockets.
Microwave Motion Sensor attachment is available at additional cost:
Microwave Motion Sensor Part Number: LCN-HBS-MOTION
7,830 lumens at 54W
6,545 lumens at 45W
4,860 lumens at 36W
120-277V
Select Wattage 39W, 45W, 54W
LED COB Retrofit
Select Color temp 3K, 4K or 5K
7,830 lumens at 54W6,545 lumens at 45W4,860 lumens at 36W