LCN-HBS-150S Selectable CCT UFO LED High Bay
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LCN-HBS-150S
  • UPC Code: 600300324693
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 190 in stock
Voltage: 120-277V, Wattage: 100W - 125W - 150W, Type: LED High Bay Fixture, Color Temp (Kelvin): 3000K - 4000K - 5000K, Lumens: 14,500 - 18,125 - 21,750 (at 4000K), Certifications: UL, DLC, Diameter: 10.85 in., Height: 5.26 in., Mount Type: Eye Bolt, Average Life Hours: 50,000, Is It Dimmable? Yes (0-10V), Features: IP65 Rated. Coverage includes a full 5 year manufacturers warranty. This LED High Bay fixture is loaded with advanced features all with an incredible price point. Input voltage operates with any voltage between 120 - 277 VAC. You get 9 fixtures-in-1 with switch selectable 3 x color temperature and 3 x wattage options. Optional microwave motion sensor for ultra efficiency; available for purchase separately.  UFO High Bay
Type File Information
LCN-HBS-150S.pdf 277.47KB
Detailed Specifications
120-277V
100W - 125W - 150W
LED High Bay Fixture
3000K - 4000K - 5000K
UL, DLC
5.26 in.
10.85 in.