JC-1235B
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64432AX
- UPC Code: 600300301786
-
$1.80
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 35W |
| Type | GY6.35 Base Halogen Bulb |
| Length | 44mm |
| Diameter | 12mm |
| Base Type | GY6.35 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64432 |
Related Products
JC-1275B Halogen Bulb 12V 75W
12V, 75W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base, 64450 Cross Re..
$6.25
JC-2450B 24V 5W GY6.35 Halogen Bulb
24V, 50W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base, 64445 Cross Re..
$5.95
JC-2475B
24V, 75W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base, 64455 Cross Re..
$6.95
JC-1235FR
12V, 35W, 64432-FR Cross Reference, 2,000 Life Hours, 2,800K Color Temp, 2-Pin G6.35 Base, 6.35mm Pi..
$4.99
Tags: jc-1235b, low, voltage, 2-pin
Popular Products
7C9-130V-TA
Voltage: 120V, Current: 0.058A, Wattage: 7W, Type: C9 Miniature Bulb, Base Type: E17..
$4.95
LEDG50E17-BLUE Christmas LED Bulb
GLOBE 50MM 2"DIAM 3SMD2835 E17 DIAMOND FACETE17 INTERMEDIATE SCREW BASEGREAT FOR..
$2.45
LED-PS303K-EX39 Warm-White 3000K
The Norman Lamps LED-PS303K-EX39 is a 36W LED PS30 lamp designed to replace 300W..
$32.45


