JC-1250B
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64440
- UPC Code: 600300301809
-
$2.45
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 50W |
| Type | GY6.35 Base Halogen Bulb |
| Length | 44mm |
| Diameter | 12mm |
| Base Type | GY6.35 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64440 |
Related Products
JC-1250/G4
12V, 50W, G4 2-Pin Base, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, Cros..
$5.95
JC-24275B
24V, 275W, FNT ANSI Code, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base..
$5.99
LED-G6-12V-4W-3 Warm-White
High Lumen Output - Voltage: 12V, Wattage: 3.5W, Type: LED G6.35 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, L..
$9.75
LED-G6-3K-10-30
The LED-G6-3K-10-30 is a high-performance LED bulb designed to replace traditional 35W halogen bulbs..
$9.75
Tags: jc-1250b, low, voltage, 2-pin
Popular Products
PFA-250R40/10 Infrared Heat Lamp NSF Listed
Voltage: 120V, Wattage: 250W, Type: BR40 Infrared Heat Reflector Bulb, Lamp Shape..
$16.95
F32TBX/827/A/4P Eco GE BRAND GE 97629
32W, 2,400 Lumens, 2700K Color Temp, 5.5 in. Length, GX24Q-3 4-Pin Base, 20,000 Life..
$9.95
LED12MSR-ACDC
Voltage: 12V, Current: 60mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$6.50


