JC-2410 24V 10W G4 Halogen Bulb
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: HALOLUX-64431
- UPC Code: 600300301830
-
$4.00
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 10W |
| Type | G4 Base Halogen Bulb |
| Length | 30mm |
| Diameter | 9mm |
| Base Type | G4 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64431 |
Related Products
JC-0610
6V, 10W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64410 Cross Reference..
$0.95
JC-2405 24V 5W G4 Halogen Bulb
24V, 5W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64429 Cross Reference..
$3.00
JC-2420 24V 20W G4 Halogen Bulb
24V, 20W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4 Base, 64435 Cross Reference..
$4.00
Tags: jc-2410, low, voltage, 2-pin
Popular Products
FCT5-40W-CW Cool-White 4100K
Wattage: 40W, Type: T5 Circular Fluorescent, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 2800..
$24.95
1495X Miniature Bulb 28V
The 1495X Miniature Bulb is a T4 1/2 bulb with a voltage of 28V and a wattage of 8.4W. It..
$2.99
