JCD200-120V
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: JCD200-120V
- UPC Code: 600300302004
-
$12.95
120V, 200W, 14.5 x 60mm Dimensions, approx. 3,000 Lumens, 300 Life Hours, Bi-Pin Gy 6.35 Base, 6.35mm Pin Spacing
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 200W |
| Type | GY6.35 Base Halogen Bulb |
| Lumens | 3000 |
| Length | 60mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Base Type | GY6.35 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 300 |
| Color Emitted | Clear Glass |
| Cross Reference | 64645 |
Related Products
JCD20-120V
120V, 20W, 12.5 x 48mm Dimensions, Approx. 300 Lumens, 2,000 Life Hours, Bi-Pin Gy 6.35 Base, 6.35mm..
$6.50
JCD100-130V
130V, 100W, 14.5 x 60mm Dimensions, Approx. 1,200 Lumens, 2,000 Life Hours, Bi-Pin Gy 6.35 Base, 6.3..
$3.00
JCD150-130V
130V, 150W, 14.5 x 60mm Dimensions, Approx. 2,100 Lumens, 1,000 Life Hours, Bi-Pin Gy 6.35 Base, 6.3..
$3.00
Tags: jcd200-120v, line, voltage, 2-pin
Popular Products
LED120MBG-ACDC 120V Green
Voltage: 120V, Current: 6mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$5.50
JC-1235B
12V, 35W, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 6.35mm Pin Spacing, 2-Pin Gy6.35 Base..
$1.80
LED12MGB-DC
Voltage: 12V, Current: 50mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..
$3.95
