JCD500-130V
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: JCD500-130V
- UPC Code: 600300302028
-
$8.50
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130V |
| Wattage | 500W |
| Type | GY6.35 Base Halogen Bulb |
| Length | 58mm |
| Diameter | 22mm |
| Base Type | GY6.35 (bi-pin) |
| Average Life Hours | 300 |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
JCD100-130V
130V, 100W, 14.5 x 60mm Dimensions, Approx. 1,200 Lumens, 2,000 Life Hours, Bi-Pin Gy 6.35 Base, 6.3..
$3.00
JCD150-130V
130V, 150W, 14.5 x 60mm Dimensions, Approx. 2,100 Lumens, 1,000 Life Hours, Bi-Pin Gy 6.35 Base, 6.3..
$3.00
64514 Halogen Bulb 120V 300W GY6.35 Base
The HALOLUX-64514 is a 300W, 120V halogen bulb built for high-output lighting applications where bri..
$16.50
Tags: jcd500-130v, line, voltage, 2-pin
Popular Products
LED120MBB-ACDC
Voltage: 120V, Current: 6mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$6.50
19 Miniature Bulb 14.4V Rigid 2-Pin Base
Voltage: 14.4V, Current: 0.10A, Light Output: 0.90 MSCP, Type: G3 1/2 Miniature Bulb..
$3.95
40G45-120V-E14
Voltage: 120V, Wattage: 40W, Type: G14 (G45) Globe Light Bulb, Length: 3.00 in. overall..
$8.95

