LED-22TR20W40K - 2ft Magnetic LED Retrofit Kit - 2 Light Bars - Ballast Bypass - 120-277v -
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-22TR20W40K
- UPC Code: 600300319873
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 20W |
| Type | LED Magnetic Strip |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 2450 |
| Replaces | 40W Fluorescent Lamps |
| Certifications | DLC Listed, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 140 Degree |
| Length | 24.0 in. |
| Width | 0.38 in. |