LED-A19-YELLOW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-YELLOW
- UPC Code: 600300316858
-
$2.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED A19 |
| Replaces | 15W~25W Incandescent Bulb |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | 10 Per case; Single pack inner box. |
| Color Emitted | Yellow |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-A19-RED
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-WW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$2.49
LED-A19-CW
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Life Hours: 5..
$2.49
LED-A19-5W-AMBER
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
Tags: led-a19-amber, colors
Popular Products
FC6T9-CW
20W, 900 Lumens, 1.13 in. Tube Diameter, 6.00 in. Lamp Length, 10,000 Life Hours, G10Q..
$14.95
P-CF18DD/841/ECO Norman Pro-Start 2-PIN
Wattage: 18W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1150, Beam..
$5.50
ST-111
Fluorescent Starter for all 4W~80W Lamps, 220V Systems Only, Turn and Lock Base, UL Listed
$5.95




