LED-A19-GREEN
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-GREEN
- UPC Code: 600300316841
-
$2.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED A19 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Base Type | E27 |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Color Emitted | Green |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Replaces 15W~25W Incandescent Bulbs |
Related Products
LED-A19-5W-GREEN
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
Tags: led-a19-green, colors
Popular Products
F18T4-DL 19.3 in. Daylight
Wattage: 18W, Type: T4 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 1250..
$14.95
LED-A19-14W-3K Warm-White-3000K - 100 Watt Equal, 1,600 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 1600, Replaces: 100W A19..
$3.79
LED-85-Green
Voltage: 28V, Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..
$4.50

