LED A19 Yellow Transparent Glass
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA19-TY-2W
- UPC Code: 600300321302
-
$3.85
Available Options:
| Type | File Information |
| LEDFA19COLORS1.pdf File Size - 250.73KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A19 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Yellow |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED A19 Blue Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
LED A19 Green Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
LED A19 Red Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
Tags: yellow, a19 yellow, yellow a19, led-a19-yellow, yellow-led-a19, christmas, holiday, LED a119 yellow glass
Popular Products
PFA-MP1000/BU - 1000W, Metal Halide
Wattage: 1000W, Type: BT56 Metal Halide, Base Type: EX39 (extended mogul base), Lumens..
$135.00
LED-SBGDC20-38V Green-Color
Voltage: 20-38V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Base Type: BA15D (double contact..
$7.65
7.5S11-130V-CO
Voltage: 130V, Wattage: 7.5W, Type: S11 Miniature Bulb, Base Type: E27 Medium Screw Base..
$1.99



