LED-C58W-EX39-5K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-C58EX39-5K
- UPC Code: 600300319804
-
Item Discontinued
This item has been discontinued - See replacement item GKS39-54W-SEL
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 58W |
| Type | LED COB Retrofit |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 7,000 |
| Replaces | 175W H.I.D. Lamp |
| Certifications | DLC, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 9.70 in. |
| Diameter | 3.65 in. |
| Base Type | EX39 (extended mogul base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Color Emitted | Pure White |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Bypass ballast for direct AC voltage |
Tags: COB, Retrofit, Corn Cob, Mogul, High Output, S9394
Popular Products
T1654B15M
Voltage: 130V, Wattage: 5W, Type: T5 Miniature Bulb, Length: 54mm overall, Diameter: 16mm..
$8.95
4537 13V 100W
Volts: 13V, Watts: 100W, Candela: 200,000, Type: PAR46 Sealed Beam, Life Hours: 25, Screw..
$14.95
LED-G4-12V-3W-3000K Warm-White
The Norman Lamps LED-G4-12V-3W-3 is a 3W LED G4 bi-pin bulb designed to replace 35W..
$4.95



