LED-C9-WW Warm-White
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-C9-WW
- UPC Code: 600300317244
-
$1.99
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1.8W |
| Type | LED C9 Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 3000K |
| Base Type | E17 (intermediate screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 25 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Viewing Angle | 360 Degree |
| Features | Diffused surface |
Related Products
LED-C9-Orange
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: C9 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: E17 (..
$1.45
LED-C7-WW 120V 1.5W (Warm White) 3000K
The LED-C7-WW is a 1.5W LED C7 decorative bulb designed for use in string lights, night lights, cand..
$1.99
Tags: led-c9-ww, decorative, leds
Popular Products
BA91-6W
Voltage: 6V, Current: 50mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$3.00
7G16.5-130V-CS
Voltage: 130V, Wattage: 7W, Type: G16.5 Globe Light Bulb, Base Type: E12 (Candelabra..
$2.25

