LED-DC-4WDIM-4K Cool-White 4000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-DC-4WDIM-4K
-
$9.49
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED BA15D Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 50W Halogen Bulb |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | Tubular |
| Length | 2.50 in. |
| Diameter | 0.70 in. |
| Base Type | BA15D (double contact bayonet) |
| Average Life Hours | 15,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | Yes |
| Features | Ceramic Heat Sink |
Related Products
Q20DC
Voltage: 130V, Wattage: 20W, Type: Single ended halogen, Base Type: BA15D (Double contact bayonet), ..
$6.50
Q50DC
Voltage: 130V, Wattage: 50W, Type: Single ended halogen, Base Type: BA15D (Double contact bayonet), ..
$6.50
XJD20CL/DC
Voltage: 120V, Wattage: 20W, Type: Xenon Bulb, Lumens: 250 lm, Lamp Shape: Tubular, Base Type: BA15D..
$12.95
XJD20FR/DC
Voltage: 120V, Wattage: 20W, Type: Xenon Bulb, Lumens: 250 lm, Lamp Shape: Tubular, Base Type: BA15D..
$12.95
LED-SB3KDC120V Warm-White 3000K
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 220, Replace..
$8.99
LED-SB4KDC-120V Cool-White 4000K
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 220, Replace..
$8.75
LED-DC-4WDIM-3K Warm-White 3000K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED BA15D Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 400, Replaces:..
$9.49
Tags: LED-DC-4WDIM-4K, BA15D
Popular Products
P-CF26DT/E/IN/841 Norman Pro Start brand
Wattage: 26W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1800, Beam..
$5.95
10 Miniature Bulb 6.3V Rigid 2-Pin Base
Voltage: 2.50V, Current: 0.50A, Light Output: 0.35 MSCP, Type: G3 1/2 Miniature Bulb..
$3.95
LED-SBRDC20-38V Red-Color
Voltage: 20-38V, Wattage: 3W, Type LED: Tubular Bulb, Base Type: BA15D (double contact..
$7.75





