LED-F24T12HO
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-F24T12HO
  • UPC Code: 600300326475
✓ 104 in stock
LED Tube, T12 Replacement, 24" Length, 9 Watts, 1,250 Lumens High Output HO, Double Sided LED Rows for 360 degree light output, Color Temperature Selectable: 4k-5k-65k, Ballast Bypass, Use no Ballast, Direct Wire voltage range 120V ~ 277V, Double End power Input Options, Rotating HO end caps +/- to 90 Degrees, CRI >83, -25c ~ +40c Operating Temperature, 50,000 Life Hours, 10 Tubes Per Case, Cold Temperature Applications, Sign Lighting, Cooler Lighting & Many other applications, UL Listed, FCC Compliant, NSF Approved Component, ANSI Qualified, 3 Year Limited Warranty.
LED T12 Retrofit Tubes from NLI-USA are stocked in all of the following lengths: 18", 24", 30", 36", 48", 60", 64", 72", 84", 96"