LED-FA15-E12-2W Warm-White 2400K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA15-E12-2W
- UPC Code: 600300320107
-
$3.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A15 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2400K |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 20W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A15 A-Type |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FS14D-1W-24 Warm-White 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: LED S14 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 100, Re..
$5.95
LED-FG40D-4W-24 Warm-White 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED G40 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 500, Re..
$9.99
Tags: LED Filament Bulb, A15 LED
Popular Products
W904-28R
Voltage: 24-28V, Current: 30mA, Wattage: 0.80W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd..
$6.00
F20T12/350BL (24 in.) Tuff-Coat
Wattage: 20W, Type: T12 Black Light (White), Length: 24.0 in., Diameter: 1.50 in., Base..
$29.95
PFA-MP250/BU/PS - 250W, Metal Halide
Wattage: 250W, Type: ED28 Metal Halide, Base Type: EX39 (extended mogul base), Lumens..
$68.75


