LED-FA15D-4W
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA15D-4W
- UPC Code: 600300322170
-
$3.89
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED A15 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 350, Lamp Shape: A15, Base Type: E26 (medium screw base), Color Emitted: Warm White
Filament Type A15 Clear, replaces 25A15, and 40A15 clear bulbs
4W 350 Lumens 2700K Dimmable
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED A15 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 350 |
| Lamp Shape | A15 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
25A15/FR
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Type: A15 Light Bulb, Length: 3.50 in., Base Type: E26 (medium screw ba..
$2.99
40A15/FR
Voltage: 130V, Wattage: 40W, Type: A15 Light Bulb, Length: 3.50 in., Base Type: E26 (medium screw ba..
$1.95
LED-A15-5W-3000K Warm-White
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: LED A15 Bulb, Color Temp: 3000K (Warm White), Lumens: >420, Replac..
$3.49
LED-FA15D-2W
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A15 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 180, La..
$4.45
LED-FA15D-4W-FR 120V Frosted LED Appliance Bulb
The LED-FA15D-4W-FR 120V Frosted LED Appliance Bulb is a high-quality LED A15 filament bulb designed..
$4.49
Tags: LED-FA15D-4W, LED Filament, A15 LED, 25a15, 40a15
Popular Products
EFN Projection Bulb 12V 75W
MR16 Bulb, 2-Pin Base, 8mm Projection, 75W, 12V, 50 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6..
$21.00
LED28BPWW-DC
Voltage: 28V, Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..
$5.75
ES141-14W-CW R20 5500K Cool-White
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: R20 Reflector CFL, Color Temp (Kelvin): 5500K, Lumens..
$7.95




