LED A19 Red Transparent Glass
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA19-TR-2W
- UPC Code: 600300321296
-
$3.85
Available Options:
| Type | File Information |
| LEDFA19COLORS1.pdf File Size - 250.73KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A19 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Red |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-FA19-RF-2W Red Filament Bulb
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED A19 Blue Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
LED A19 Green Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
LED A19 Yellow Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
Tags: red, a19 red, red a19, led-a19-red, red-led-a19, christmas, holiday, a19-red, red a19, a19 red, led a19 red
Popular Products
PFA-Q125BT15IRSW I.R. Heat Lamp PFA TUFF-COAT
Voltage: 120V, Wattage: 125W, Type: BT15 Halogen Bulb, Length: 4.25 in., Diameter: 1.88..
$16.95
1970X Aircraft Bulb 28V 100W Halogen
Volts: 28V, Watts: 100W, MSCP140 : Aircraft Halogen Bulb 1,000 Hours Special Sleeve Base..
$18.95




