LED-FB10CT-TY-2W Transparent Yellow
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10CT-TY-2
- UPC Code: 600300321371
-
$2.94
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED B10 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Yellow |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-FB10CT-TB-2W Transparent Blue
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED-FB10CT-TG-2W Transparent Green
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED-FB10CT-TR-2W Transparent Red
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED B10 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
Tags: Yellow, LED Filament Bulb, B10
Popular Products
65R30-BLB
Voltage: 120V, Wattage: 65W, Type: R30 Reflector Light Bulb, Base Type: E26 (medium screw..
$9.95
ESB Halogen G4 2-Pin Bulb 6V 20W Clear
6V, 20W, ESB ANSI Code, 2,800K Color Temp, 2,000 Life Hours, 4mm Pin Spacing, 2-Pin G4..
$4.95
W909-T5-28A
Voltage: 24-28V, Current: 60mA, Wattage: 1.60W, Type: T5 LED, Light Output: 3000 mcd..
$9.99



