LED-FG25D-2W-24 Warm-White 2400K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-FG25D-2W-24
  • UPC Code: 600300319033
Available Options:
✓ 1 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED G25 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: G25 Globe, Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 25,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable?: Yes
Detailed Specifications
120V
2W
LED G25 Filament Bulb
2400K
200
25W Incandescent Bulb