LED-FG40DIM-6W Warm-White 2700K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-FG40DIM-6W
  • UPC Code: 600300306682
  • Contact for Price
Available Options:
✓ 25 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 6W, Type: LED G40 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 580, Replaces: 60W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: G40 Globe, Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 40,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable? Yes
Detailed Specifications
120V
6W
LED G40 Filament Bulb
2700K
580
40W Incandescent Bulb