LED-FS14-1W Warm-White 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FS14-1W
- UPC Code: 600300317930
-
$4.95
Available Options:
| Type | File Information |
| LED-FS14-1W.pdf File Size - 580.69KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED S14 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 100 |
| Replaces | 11W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | S14 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FG16D-E26-2W E26-Base 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED G16.5 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 200, ..
$4.45
LED-FG25DIM-2W Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED G25 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 200, Re..
$4.59
LED-FS14DIM-2W Warm-White 2700K
The LED-FS14DIM-2W is a 2W LED S14 filament bulb designed to replace 15W incandescent bulbs while de..
$5.95
Tags: LED Filament, S14 LED
Popular Products
NLI-8799X
Voltage: 120V, Wattage: 30W, Amps: 0.25, Type: Marine Navigation Bulb, Base Type: Double..
$10.50
FC1142-24V-3KCL Warm-White 3000K
The FC1142-24V-3KCL is a 2W LED festoon bulb designed as a direct replacement for..
$7.95
60MB Miniature Bulb 60V 3W
The 60MB is a T2 1/2 miniature bulb designed for low-voltage indicator and signaling..
$4.95



