LED-G25SB-4W-27 Silver-Bowl 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-G25SB-4W-27
- UPC Code: 600300320497
-
Contact for Price
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED G25 Globe |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 350 |
| Replaces | 40W Incandescent G25 |
| Certifications | CE, UL |
| Beam Spread | 180 Degree |
| Lamp Shape | Globe |
| Length | 4.75 in. |
| Diameter | 3.13 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 12 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-G25DIM-3000K Warm-White
Voltage: 120V, Wattage: 6W, Type: LED G25 Globe, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 595, Replaces: ..
$8.95
LED-G25DIM-4000K Cool-White
Voltage: 120V, Wattage: 6W, Type: LED G25 Globe, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 595, Replaces: ..
$8.95
LED-G25DIM-5000K Pure-White
Voltage: 120V, Wattage: 6W, Type: LED G25 Globe, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 595, Replaces: ..
$8.95
LED-G25DIM-2700K Warm-White
Voltage: 120V, Wattage: 6W, Type: LED G25 Globe, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 595, Replaces: ..
$8.95
LED-G40D-18W-3K Warm-White
The LED-G40D-18W-3K is a high-quality LED G40 globe lamp, part of the Globe LEDs category, offering ..
$12.95
LED-G40D-18W-5K Pure-White
Voltage: 120V, Wattage: 18W, Type: LED G40 Globe, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1600, Certific..
$12.95
LED-G30D-12W-3K Warm-White
Voltage: 120V, Wattage: 12W, Type: LED G30 Globe, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1080, Certific..
$9.75
LED-G30D-12W-5K Pure-White
Voltage: 120V, Wattage: 12W, Type: LED G30 Globe, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1080, Certific..
$9.75
Tags: LED G25, Silver Bowl, Half Mirror
Popular Products
25A15/CL
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Type: A15 Light Bulb, Length: 3.50 in., Base Type: E26..
$1.90
20T7-130V-CS
Voltage: 130V, Wattage: 20W, Amps: 0.15, Type: T7 Light Bulb, Life Hours: 3,000 Hours..
$2.25
LED-DL4PC-SEL80 LED DOWNLIGHT 4 INCH CAN / SELECT COLOR TEMP 80 CRI
Voltage: 120V, Wattage 6.5W, Type: Recessed Can Light LED, Color Temp Selectable 27k, 3k..
$7.65



