LED-G4COB-12V-3 Warm-White 3000K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-G4COB-12V-3
  • UPC Code: 600300318623
✗ Out of stock
Voltage: 12V, Wattage: 2W, Type: LED G4 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 180, Replaces: 20W Halogen Bulb, Certifications: CE, RoHs, Beam Spread: 360 Degree, Length: 1.48 in., Diameter: 0.38 in., Base Type: G4 (2-pin), Average Life Hours: 50,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable? No, Current: 170mA. COB (chips on board) LED; completely encased in silicone for effective heat dissipation and increased durability.
Detailed Specifications
12V
2W
LED G4 Bulb
3000K
180
20W Halogen Bulb
CE, RoHs
360 Degree
1.48 in.
0.38 in.
G4 (2-pin)
50,000
Order 10 for a full case
Warm White
No
170mA