LED-G6-12V-4W-4 Cool-White 4000K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-G6-12V-4W-4
  • UPC Code: 600300319750
✓ 100+ in stock
High Lumen Output - Voltage: 12V, Wattage: 3.5W, Type: LED G6.35 Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 370, Replaces: 35W Halogen Bulb, Certifications: CE, RoHS, Beam Spread: 360 Degree, Length: 1.82 in., Diameter: 0.64 in., Base Type: G6.35 (2-pin), Average Life Hours: 50,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Cool White, Is it Dimmable? No, Current: 250mA