LED-G9-4W-4000K Cool-White
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-G9-4W-4K
- UPC Code: 600300317756
-
Contact for Price
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 3.5W |
| Type | LED G9 Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 380 |
| Replaces | 40W Halogen G9 Bulb |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 1.98 in. |
| Diameter | 0.64 in. |
| Base Type | G9 (blade) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
| Current | 18mA |
Related Products
LED-G9-3000K Warm-White
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Type: LED, Color Temp: 3,000K (warm white), Lumens: 250, Replaces: Q20G9..
$8.95
LED-G9-4000K Cool-White
Voltage: 120V, Wattage: 3W, Color Temp: 4,000K (cool white), Lumens: 250, Replaces: Q20G9-120V, Q25G..
Item Discontinued
LED-G9-4W-3000K Warm-White
High Lumen Output - Voltage: 120V, Wattage: 3.5W, Type: LED G9 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lum..
Contact for Price
LED-G9-4W-3KDIM 3000K Dimmable
The LED-G9-4W-3KDIM 3000K Dimmable LED G9 bulb is a high-performance lighting solution, offering 370..
$5.95
LED-G9-4W-4KDIM 4000K Dimmable
The LED-G9-4W-4KDIM is a high-performance LED G9 bulb, part of the Bi-Pin and Specialty LEDs categor..
$5.95
LED-G9-6W-3KDIM 120V 6W G9 Base 3000K Warm White
The Norman Lamps LED-G9-6W-3KDIM is a 6W dimmable LED G9 bulb rated at 120V and engineered to delive..
$12.50
LED-G9-6W-4KDIM 120V 6W G9 Base 4000K Cool White
The Norman Lamps LED-G9-6W-4KDIM is a dimmable LED G9 bulb engineered as a direct retrofit replaceme..
$12.50
Tags: LED-G9-4W-4K, High Lumen, LED G9
Popular Products
BA97-14R
Voltage: 12-14V, Current: 100mA, Wattage: 1.20W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500..
$9.50
LED-FS11E17-2W Warm-White 2700K
The Norman Lamps LED-FS11E17-2W is a compact LED S11 filament bulb with an E17..
$3.95
M175/U - 175W, Metal Halide
Wattage: 175W, Type: ED28 Metal Halide, Base Type: E39 (mogul screw base), Life Hours..
$16.00



