LED-MFLT-30W-5K LED Flood Fixture
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-MFLT-30W-5K
- UPC Code: 600300320688
-
$74.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 90-277V |
| Wattage | 30W |
| Type | LED Flood Fixture |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 3,000 |
| Replaces | 75W HID fixtures |
| Certifications | UL, CE, RoHS, LM79, LM80, DLC |
| Beam Spread | 170 Degree |
| Length | 7.08 in. |
| Width | 4.42 in. |
| Depth | 1.61 in. |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Features | Trunnion Surface Mount |
Related Products
LED-MFLK-15W-5K LED Flood Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 15W, Type: LED Flood Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: 1..
Contact for Price
LED-MFLT-15W-5K LED Flood Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 15W, Type: LED Flood Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: 1..
$39.25
LED-MFLK-30W-5K LED Flood Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 30W, Type: LED Flood Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: 3..
$49.45
Tags: Flood LED Fixture, Tilting, 30W
Popular Products
60A19-24V-IF 24V 60W Frosted Bulb
Voltage: 24V, Wattage: 60W, Type: A19 Light Bulb, Length: 4.10 in., Diameter: 2.38 in..
$3.49
LED-A19DD9W-3K Dusk-to-Dawn 3000K 2 PACK
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 800, Replaces: 60W A19..
$13.89 → $6.95/unit
T4.6-6V-20MA
6V, .02 AMPS, .3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2V FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95






