F99UG-28V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: F99UG-28V
  • UPC Code: 600300329520
✓ 313 in stock
Voltage: 28V, Current: 20mA, Type: T-1 3/4 LED, Light Output: 800 mcd, Base Type: Midget Grooved Base, Life Hours: 100,000, Viewing Angle: 60 Degree, Color Emitted: Green
Detailed Specifications
28V
T1 3/4 (5mm)
Midget Grooved Base
Green
20mA
60 Degrees
Tags: F99UG-28V-28V, leds
Popular Products
LED-A19OMNI-35K 4 PACK Soft-White 3500K - 60 Watt Equal 800 Lumens 4 PACK
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: LED A19 Bulb, Color Temp: 3500K (Soft White), Lumens..
PFA-M400BT28 - 400W, Metal Halide
Wattage: 400W, Type: BT28 Metal Halide, Base Type: E39 (mogul screw base), Lumens..
ETJ 120V 250w Projector Bulb