LED-12PSB-YEL
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-12PSB-YEL
  • UPC Code: 600300329544
✓ 128 in stock
Voltage: 12V, Current: 60mA, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Slide Base # 5, Life Hours: 100,000, Dimensions: 25.5mm Length x 7mm Diameter, Viewing Angle: 180 Degree, Color Emitted: Yellow
Detailed Specifications
12V
T2 LED
Slide Base # 5
Yellow
60mA
180 Degree
1000 mcd
SB5-12Y
Related Products
LED6PSBR-ACDC - Norman Lamps
LED6PSBR-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Slide B..
LED6PSBG-ACDC - Norman Lamps
LED6PSBG-ACDC
LED120PSBW-ACDC - Norman Lamps
LED120PSBW-ACDC
Voltage: 120V, Current: 6mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Slide ..
Tags: LED-12PSB-YEL, Slide, Base, LEDs
Popular Products
LED-FB10CTCD-4W Warm-White 2700K - 40 watt replacement 380 Lumens - Dimmable
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K..
Voltage: 3.8V, Current: 0.22A, Type: GTL3 Miniature Bulb, Filament: C-6, Base Type: E10..
LED6MFR-DC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..