F99UG-28V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: F99UG-28V
  • UPC Code: 600300329520
✓ 313 in stock
Voltage: 28V, Current: 20mA, Type: T-1 3/4 LED, Light Output: 800 mcd, Base Type: Midget Grooved Base, Life Hours: 100,000, Viewing Angle: 60 Degree, Color Emitted: Green
Detailed Specifications
28V
T1 3/4 (5mm)
Midget Grooved Base
Green
20mA
60 Degrees
Tags: F99UG-28V-28V, leds
Popular Products
G6T5 6-Watt Germicidal Tube
Wattage: 6W, Type: T5 Germicidal UV Bulb, Length: 9.00 in., Base Type: Miniature bi-pin..
The 881 model is a 12V, 27W Automotive and Headlight lamp, compatible with various..
NLED-5231R
2V, 20 mA, 1,000 mcd, Red Emitted Color, Water Clear Lens Color, 660 nm Wavelength, 22..