LED-PLL40/55BP 2400 Lumen
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-PLL40/55BP
- UPC Code: 600300326635
2G11 base LED Type B 120-277V operation, Bypass Ballast
Select Color temp 35K, 4K, 5K
18W Watt, 2,400 Lumens CH1163CT 21.06 Inch MOL
High Lumens - Replaces Dulux L type fluorescent lamps: FT40DL, FT55DL, PLL40, PLL50, PLL55 etc...
Double Side Light for 360 Degree Light
| Type | File Information |
| LED-PLL-4055BP-SEL.pdf File Size - 469.93KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277v Bypass Ballast |
| Wattage | 18W |
| Color Temp (Kelvin) | Select Color 35, 4, 5K |
| Lumens | 2400 Lumens |
| Length | 21.06 Inch |
| Base Type | 2G11 |
| Average Life Hours | 25000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-PLL405K-120V Pure-White 5000K
Voltage: 120V, Wattage: 20W, Type: LED PLL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1600, Replaces: 40W ..