LED-RR/4/10W/3K Warm-White
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-RR/4/10W/3K
  • UPC Code: 600300318685
✓ 540 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 10W, Type: Recessed 4.00 in. Can Light LED, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 720, Replaces: 60W Incandescent/Halogen, Certifications: UL, CE, RoHS, Beam Spread: Flood, Depth: 2.75 in., Diameter: 5.25 in., Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 50,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Warm White, Is It Dimmable? Yes, Features: Fits 4.00 in. diameter cans. - Easy 2 minute installation into your existing recessed housing.
Detailed Specifications
120V
10W
Recessed Can Light LED
3000K
720
60W Incandescent/Halogen
UL, CE, RoHS
Flood
2.75 in.
5.25 in.