LED-S14-CW 5500K Cool-White
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-S14-CW
- UPC Code: 600300321951
-
$2.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1.80W |
| Type | LED S14 Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 5500K |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | S14 |
| Length | 3.50 in. |
| Diameter | 1.75 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
Related Products
LED-S14-WW
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: S14 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: E26 ..
$4.95
LED-S14-Red
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: S14 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: E26 ..
$4.95
LED-FS14DIM-2W Warm-White 2700K
The LED-FS14DIM-2W is a 2W LED S14 filament bulb designed to replace 15W incandescent bulbs while de..
$5.95
Tags: LED-S14-CW, Decorative, LEDs
Popular Products
F12T4-DL 17 in. Daylight
Wattage: 12W, Type: T4 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 760, Length..
$14.95
25G25-130V-W
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Amps: 0.192, Type: G25 Globe Light Bulb, Life Hours: 4,000..
$2.99
LED-67-14A
Voltage: 12-14V, Current: 150mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6 (67 type), Light Output..
$7.95



