LED-T5.5-48V-WW Slide Base Warm White
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-T5.5-48V-WW
  • UPC Code: 600300327427
✓ 228 in stock
Voltage: 48V, Current: 15mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Lilliput Slide Base, Life Hours: 50,000, Dimensions: 29mm Length x 7mm Diameter, Viewing Angle: 160 Degree, Color Emitted: Warm White
Tags: led-t5.5-48v-WW slide, base, leds
Popular Products
FC1142-24V-3KCL Warm-White 3000K
Voltage: 24V, Wattage: 2W, Type: LED Festoon Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens..
1823 Miniature bulb 48v
Voltage: 48V, Current: 0.1A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: E10 (Miniature..
LED-FS14ND-1W Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: LED S14 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K..