LEDG40E12-RED Christmas LED Bulb
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LEDG40E12-RED
  • UPC Code: 600300325836
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 999 in stock
GLOBE 40MM 1.6"DIAM 1SMD2835 E12 DIAMOND FACET
E12 CANDELABRA SCREW BASE
GREAT FOR CHRISTMAS, HOLIDAY, DECORATIONS FOR ANY OCCASION.
E12 CANDELABRA SCREW BASE
Detailed Specifications
120 Volt
0.65W
G40mm Globe 1.60
Globe 40mm
RED
Related Products
LED-C7-White 120V 1.8W (Pure White) 5000K - Norman Lamps
LED-C7-White 120V 1.8W (Pure White) 5000K
The LED-C7-WHITE is a 1.8W C7 LED replacement bulb designed for use in standard C7 incandescent sock..
LED-C7-Red - Norman Lamps
LED-C7-Red
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: C7 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: E12 (..