LEDG50E12-AMBER Christmas LED Bulb
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LEDG50E12-AMBER
- UPC Code: 600300326031
GLOBE 50MM 2"DIAM 1SMD2835 E12 DIAMOND FACET
E12 CANDELABRA SCREW BASE
GREAT FOR CHRISTMAS, HOLIDAY, DECORATIONS FOR ANY OCCASION.
E12 CANDELABRA SCREW BASE
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120 Volt |
| Wattage | .65W |
| Type | G50mm Globe 2 |
| Lamp Shape | Globe 50MM |
| Base Type | E12 Candelabra Screw Base |
| Color Emitted | AMBER |
Related Products
7C7-130V-CS-CY
Voltage: 130V, Current: 0.058A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12 - Candelabra Sc..
LED-C7-Red
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: C7 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: E12 (..
LED-C7-Yellow