LED-48PSB-RED 48v
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-48PSB-RED
  • UPC Code: 600300326864
✓ 339 in stock
Voltage: 48V, Current: 15mA, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: Slide Base # 5, Life Hours: 100,000, Dimensions: 25.5mm Length x 7mm Diameter, Viewing Angle: 180 Degree, Color Emitted: Red - 7 Chip type, Wide viewing angle - 180 degree
This LED bulb type (7 Chip) is limited to stock on hand.
Detailed Specifications
48V
T2 LED
Slide Base # 5
Red
15mA
180 Degree
1000 mcd
LED48PSBR-ACDC
Related Products
48PSB Miniature Bulb 48V - Norman Lamps
48PSB Miniature Bulb 48V
Voltage: 48V, Current: 0.05A, Type: T2 Miniature Bulb, Base Type: ANSI #5 Slide, Life Hours: 10,000,..