  • Product Code: MWP-15S-UNV-WHT
  • UPC Code: 600300329759
✓ 300 in stock
White MINI WALL PACK 15W 1950 Max Lumens Select Wattage and Color -
Voltage: 120-277VAC, Wattage: 15W Max Select 15W-12W-8W, Color Selectable 27K, 3K, 35K, 4K, 5K - 130 Lumens Per Watt Type: LED Mini Wall Pack Fixture, Replaces: Traditional 70-100W HID fixtures, Certifications: UL, DLC, Life Hours: 50,000, Features: Built-in photocell (dawn/dusk sensor), 5 Year Warranty - TAA COMPLIANT - MADE IN MEXICO
MINI WALL PACK 15W 1950 Max Lumens Select Wattage and Color
Select CCT x 5 colors
Select Wattage x 3 Watts
1950 Lumens @ 15W
1560 Lumens @ 12W
1,040 Lumens @ 8W
Type File Information
MWP and EMWP Mini Wall Pack Instructions.pdf 58.5KB
Detailed Specifications
120-277V
15W - 12W - 8W
LED Mini Wall Pack Fixture
Select CCT 27K, 3K, 35K, 4K, 5K
1950 Max Lumens
70-100W HID fixtures
UL & DLC, TAA Compliant - Mexico
9.66
Mexico
MWP-15S-UNV-WHT
Built-in Photocell - IP65 - White
Related Products
Bronze MINI WALL PACK 15W 1650 Lumens Color Select Economy VersionVoltage: 120-277VAC, Wattage: 15W,..
1950 Max Lumen -Bronze - 15W Max - Wattage and Color Selectable - Bronze LED Mini Wall Pack Fixture - With Photo Cell - Norman Lamps
1950 Max Lumen -Bronze - 15W Max - Wattage and Color Selectable - Bronze LED Mini Wall Pack Fixture - With Photo Cell
Bronze MINI WALL PACK 15W 1950 Max Lumens Select Wattage and ColorVoltage: 120-277VAC, Wattage: 15W ..
1950 Max Lumen - Black - 15W Max - Wattage and Color Selectable - Black LED Mini Wall Pack Fixture - With Photo Cell - Norman Lamps
1950 Max Lumen - Black - 15W Max - Wattage and Color Selectable - Black LED Mini Wall Pack Fixture - With Photo Cell
Black MINI WALL PACK 15W 1950 Max Lumens Select Wattage and Color - Voltage: 120-277VAC, Wattage: 15..