500W, 120V, Photo Projection Bulb *** LIMITED STOCK *** DNS/FMC
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 500W |
| Type | Photo-Projection / SSTV |
| Color Temp (Kelvin) | 3,050k |
| Lumens | 11,000 Lumens |
| Replaces | DNS/FMC |
| Lamp Shape | T6 |
| Length | 6" |
| Diameter | 0.75" |
| Base Type | P28S Pre-Focus Base |
| Is It Dimmable? | Yes |
Tags: DNS, photo, projection, lamps
Popular Products
1821 Miniature bulb 28v
Voltage: 28V, Current: 0.17A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: E10 (Miniature..
$3.95
WH5-120-L
Voltage: 120V, Wattage: 140W Maximum, Type: Fluorescent Ballast, Certifications: UL..
$28.99
7C9-120V-INT
Voltage: 120V, Current: 0.058A, Wattage: 7W, Type: C9 Miniature Bulb, Base Type: E17..
$4.95
