575W, 115V, Studio Halogen Bulb, GE (88423) *** LIMITED STOCK ***
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 115V |
| Wattage | 575W |
| Type | Photo-Projection Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 3,050k |
| Replaces | GLC; 575W/115V |
| Lamp Shape | Tubular |
| Base Type | 2-Pin Ceramic Base |
| Is It Dimmable? | Yes |
Tags: GLC, photo, projection, lamps
Popular Products
4587 Sealed Beam
The Norman Lamps 4587 is a 250W incandescent PAR36 sealed beam lamp engineered for..
$10.50
CMH150TU/830/G12 (GE 20017) DELISTED - SEE CDM150/T6/830
GE Brand: 20017 GENERAL CHARACTERISTICS Lamp type High Intensity Discharge - Ceramic..
$32.50
