Voltage: 230V, Wattage: 100W, Type: Halogen T10, Base Type: E26 (medium screw base), Life Hours: 2,000 - High temperature (PFA) Tuff-Coat shatter resistant coating applied
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 230V |
| Wattage | 100W |
| Type | T10 Tubular Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2900K |
| Lumens | 1800 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 2000 |
| Features | Tuff-Coat Shatter Resistant |
Tags: PFA-OSRAM-64401, Halogen, T10, E26 Medium Screw Base, Tuff-Coat, PFA, Shatter
Popular Products
6S6-75V-CS Miniature 75V 6W E12 Base
The 6S6-75V-CS is a 6W S6 light bulb with a candelabra screw base, suitable for various..
$6.95
2185 Miniature Bulb 28V Wire Leads
28V, .04 AMPS, .2 MSCP, 50,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, WIRE TERMINAL. Bead sealed
$1.99
