PFA-C400S51
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: PFA-C400S51
- UPC Code: 600300322989
-
$49.95
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 100V |
| Wattage | 400W |
| Type | High Pressure Sodium Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2100K |
| Lumens | 50,000 |
| Lamp Shape | ED18 |
| Base Type | E39 (mogul screw base) |
| Average Life Hours | 24,000 |
| Cross Reference | Philips: C400S51 (36881-1) |
| Features | Tuff-Coat Shatter Resistant |
Related Products
S2 (Philips)
Philips Fluorescent Starter for 110/130V @ 4W-22W, Single 220/240V @ 4W-22W, Series. 220/240V @ 4W,6..
$5.95
C35S76/M
Wattage: 35W, Type: High Pressure Sodium Bulb, Color Temp (Kelvin): 2100K, Lumens: 2250, Lamp Shape:..
Contact for Price
C50S68/M
Wattage: 50W, Type: High Pressure Sodium Bulb, Color Temp (Kelvin): 2100K, Lumens: 3900, Lamp Shape:..
$14.95
Tags: PFA-C400S51, high, pressure, sodium, Tuff-Coat, PFA, Shatter
Popular Products
LED12PSBG-ACDC
Voltage: 12V, Current: 60mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base..
$5.75
1691-FROSTED Miniature bulb 28V
Voltage: 28V, Current: 0.61A, Light Output: 15 MSCP, Type: S8 Miniature Bulb, Base Type..
$3.99
EXZ/FG/ULTRA/18
Watts: 50, Volts: 12, Base Type: GU5.3 (2-Pin, Round Pins), Bulb Type: MR-16, Rated..
$7.45


