PFA-M400BT28 - 400W, Metal Halide
  • Brand: Sylvania
  • Product Code: PFA-M400PSUBT28
✓ 19 in stock
Wattage: 400W, Type: BT28 Metal Halide, Base Type: E39 (mogul screw base), Lumens: 36,000, Life Hours: 20,000 - High temperature (PFA) Tuff-Coat shatter resistant coating applied
Detailed Specifications
400W
BT28
4000K
36000
E39 (mogul screw base)
20,000
Tuff-Coat Shatter Resistant
Tags: PFA-M400BT28, Sylvania, Metal Halide, 64488, Tuff-Coat, PFA, Shatter
Popular Products
G36T5L 39-Watt Germicidal Tube
Wattage: 39W, Type: T5 Germicidal UV Tube, Length: 34.0 in., Base Type: Single pin (FA8)..
7G8-120V-CS-Green
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Amps: 0.058, Type: G8 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000..
LED28MFWW-ACDC 28 Volt Midget Flanged LED
Voltage: 28V AC/DC , Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light..