PLT-42W/41/4P Philips Brand 149039
  • Brand: Philips
  • Product Code: PLT-42W/41/4P
  • UPC Code: 046677149031
✓ 168 in stock
PHILIPS Brand PLT-42W/41/4P 149039
Wattage: 42W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 3200, Beam Spread: 360 Degree, Length: 6.50 in., Base Type: GX24Q-4 (4-pin), Average Life Hours: 12,000, Color Emitted: Cool White, Cross Reference: Sylvania: CF42DT/E/IN/841/ECO (20890), GE F42TBX/SPX41/A/4P, Philips PL-T42W/841/4P, Features: Pro-Start Brand
Type File Information
Localized_commercial_leaflet_927911484120_en_US.pdf 415.46KB
Detailed Specifications
42W
Triple Tube CFL
4100K
3200
360 Degree
6.50 in.