QH1600T3/CL-277
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: QH1600T3/CL-277
  • UPC Code: 600300328738
  • Contact for Price
✓ 26 in stock
1600W, T3 Bulb, Wire Terminal Base, 277V
Detailed Specifications
277V
1600W
Quartz-Halogen / Infra-Red Heat Lamp
T3
Wire Terminal Base
12
Yes
CC-Linear w/Supports
GE, Philips, Sylvania, USHIO, OSRAM
Related Products
EHC Projector Bulb 120V 500W - Norman Lamps
EHC Projector Bulb 120V 500W